Najnowsze

Jaka witamina D3 jest najlepsza?

Dzisiaj chyba nikt nie ma już wątpliwości co do tego, że suplementacja witaminy D3 jest niezbędna. Niestety, większość z nas cierpi na bardzo poważne niedoboru tej witaminy – a nawet jeśli nie, to badania pokazują, że wiele osób ma ilość tej witaminy w okolicach dolnej normy. Nie jest prawdą, że regularne przebywanie na słońcu zapobiega niedoborom. Badania wskazują, że nawet te osoby, które spędzają wiele godzin na słońcu z odsłoniętymi rękami, nogami i twarzą, cierpią na niedobory witaminy D3. Zasadne jest więc pytanie, jaką witaminę D3 wybrać, aby mieć pewność, że zapobiegnie ona powstawaniu niedoborów. 

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że witaminy A, D, E i K wchłaniają się tylko w tłuszczach. Oznacza to, że jeśli weźmiesz syntetyczną witaminę D, niekoniecznie się ona wchłonie. Istnieje ryzyko, że taka suplementacja nic nie zmieni. Z tego powodu warto wybierać witaminę D3 w tłuszczowej otoczce, na przykład w towarzystwie oleju lnianego. Alternatywą jest też stosowanie tej witaminy w trakcie posiłku lub zdrowe tłuszcze, które usprawnią jej wchłanianie. 

Warto również wybierać suplementy witaminowe od sprawdzonych producentów, którzy dbają o wysoką jakość swoich produktów i przeprowadzają niezbędne badania. Dzięki temu zyskasz pewność, że wybierasz najlepszą witaminę D3 dla swojego organizmu. Nie warto rezygnować z takiej suplementacji, ponieważ witamina D3 wpływa nie tylko na zdrowie kości czy na prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, ale też na nasze dobre samopoczucie każdego dnia. A przecież wszystkim nam zależy na tym, aby mieć świetny nastrój!