Najnowsze

Chrom a jedzenie słodyczy – co warto wiedzieć?

Czujesz, że nie masz kontroli nad tym, ile słodyczy spożywasz w ciągu dnia? Nieustannie sięgasz po słodkie ciasteczka, batoniki i czekoladę, a obojętne przejście obok cukierni jest dla Ciebie niczym przejście po linie nad przepaścią? Jeśli czujesz, jakbyś czytał o sobie, z pewnością słyszałeś o tym, że chrom może obniżyć ochotę na słodycze. Czy to prawda?

Food containing vitamin C. Healthy eating. Top view

Nie do końca. Owszem, niedobory chromu mogą przyczynić się do powstawania większego apetytu, w szczególności do zwiększenia ochoty na słodkie produkty o dużej zawartości tłuszczu, jednak nie zawsze tak jest. W przypadku osób, które nie mają niedoborów chromu, stosowanie suplementów diety z chromem z pewnością nie spowoduje obniżenia apetytu na słodycze. Może jedynie jeszcze bardziej zwiększyć frustrację – osoba ta bowiem zacznie zastanawiać się, co jest z nią nie tak, że nawet chrom nie hamuje apetytu na słodycze. 

O wiele lepszym rozwiązaniem będą zdrowe słodycze. Produkty typu zero kalorii, w szczególności naturalne słodziki – Stevia i inne, mogą z powodzeniem zastąpić cukier. Co istotne, pozwolą one na wyczarowanie zdrowych fit łakoci, którymi można zajadać się z przyjemnością. Warto również sięgnąć po inne produkty zero kalorii, a także po specjalne słodycze bez cukru, stworzone z myślą o osobach, które zmagają się z cukrzycą. 

I najważniejsze – wystarczy odstawić cukier na kilka dni. aby ochota na słodkie zniknęła bezpowrotnie. Warto zdecydować się ma takie wyzwanie, bo to naprawdę działa – a Twój organizm z pewnością będzie Ci wdzięczny.